Skip to main content

Informacje o blogu

Podczas dotychczasowej kariery zawodowej miałem okazję uczestniczyć we wdrażaniu Lean w różnych branżach i wielu kulturach. Chciałbym aby Lean jak najbliższy ideałowi trafił do polskich firm. Mam nadzieje, że wśród czytelników bloga znajdą się osoby, które zainspirowane lekturą rozpoczną lub zainspirują się do kontynuacji działań na swojej Lean Way.

(więcej…)


Autor bloga: Maciej Wiertel

Maciej Wiertel

Maciej jest wieloletnim praktykiem Lean i Kaizen. Doświadczenie zdobył pracując kilkanaście lat na stanowiskach managerskich w firmach z branży motoryzacyjnej. Zarządzał Działami Planowania i Kontrolowania Produkcji, Zarządzania Łańcuchem Dostaw i Logistyki Wewnętrznej.

Współpracował jako dostawca z: Toyota, Porsche, GM, Ford Motor Company, Nissan, Renault, Audi, Volkswagen. Kierował projektami wdrożenia produkcji nowych wyrobów oraz transferami linii produkcyjnych do Polski. Opracował i wdrożył kompletny system typu pull flow, zarządzany kartami Kanban dla zarządzania wyrobami gotowymi, produkcją w toku oraz dostawami.

Od 12 lat zajmuje się szkoleniami i projektami wdrożeniowymi.

Obszary specjalizacji to: optymalizacja przepływu materiału oraz przepływu informacji, praca standardowa, wdrożenia Lean w procesach administracyjnych. Uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu elementów systemów produkcyjnych w firmach produkcyjnych w Europie, Azji, USA i Afryce.

Wspiera firmy z następujących obszarów:
– przemysł motoryzacyjny,
– przemysł spożywczy i FMCG,
– farmacja,
– przemysł ciężki i budowa maszyn,
– przemysł budowlany.